TCF HUB

Telefon

Lokalizacja

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Niedziela od 15.00 do 22.00

Zadzwoń.

+48 516 171 496

Dart

  • Dart
  • Reprezentacja
  • Zasady gry

Dart, popularny m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy Holandii coraz bardziej popularny jest także w TCF HUB!
Z każdym miesiącem przybywa chętnych do gry w naszym klubie w tej dyscyplinie sportu. Dysponujemy jedną dedykowaną salą z trzema profesjonalnymi tarczami do darta klasycznego oraz dwoma automatami elektronicznymi. U nas możesz zagrać w darta w odmianie Steel i Soft. Prowadzimy turnieje pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Darta Klasycznego.

Jednym z zawodników TCF HUB jest Krzysztof Kciuk, czołowy polski darter, reprezentant kraju, uczestnik zawodów o randze europejskiej iświatowej, wielokrotny mistrz Polski Polskiej Federacji Darta, medalista Mistrzostw Europy, medalista Mistrzostw Świata, uczestnik Pucharu Świata, Grand Prix Polski i innych prestiżowych turniejów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 516 171 496, 604 169 069

Nie wiadomo do końca, kto wymyślił grę w darta. Są dwie główne hipotezy dotyczące genezy popularnych „rzutek”. Pierwsza z nich mówi, że ktoś zaobserwował, że spody od beczek do wina idealnie nadają się na tarczę do której można byłoby rzucać. Inna hipoteza mówi, że pierwowzór tarcz stanowiły pnie drzew. W każdą z tych historii zamieszani są „nudzący się bitwami wojownicy”, którzy między bitwami relaksowali się przy takiej grze.   Dziś Dart to gra, w której celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Współczesna numeracja tarczy została wprowadzona przez Briana Gamlina w 1896 roku. Standardowa tablica podzielona jest na 20 trójkątnych pól, które są numerowane od 1 do 20. Numeracja ta stanowi podstawę przyznawania punktów za trafienie. Druty biegnące promieniowo od zewnętrznej części tablicy, do jej środka razem z drutami tworzącymi koncentryczny zestaw okręgów, dzielą każde pole na wartości pojedyncze, podwójne oraz potrójne.  Przyznawanie punktów zależy od tego w jakiej wielkości pole się trafi oraz w jakim kolorze. Pole najwyżej punktowane (20 punktów) znajduje się na samej górze. Największa liczba punktów, jaką można zdobyć za pomocą trzech rzutów wynosi 180. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, np. w pojedynczej rozgrwyce „leg” 301 lub 501 punktów. Tablica powinna być zawieszona tak, aby jej środek znajdował się na wysokości 1,73 m od podłogi, natomiast gracz powinien znajdować się w odległości 2,37 metra od tablicy.

Tarcza

10 / 30 minut

Tarcza

15 / 60 minut