TCF HUB

Telefon

Lokalizacja

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Niedziela od 15.00 do 22.00

Zadzwoń.

+48 516 171 496

Bilard

W TCF HUB znajdziesz profesjonalne warunki do gry oraz niezapomnianą atmosferę. Dysponujemy dwiema dużymi salami do bilarda i 9 ze stołami z certyfikatem europejskim. W naszym klubie odbywają się cykliczne turnieje m.in: Małopolska Liga Bilarda, „Piątkowiec” Amateur Tournament, EUROPOOL Amateur Championship oraz Grand Prix Osób Niepełnosprawnych. Więcej w zakładce Turnieje.

Prowadzimy Szkółkę Bilarda zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Zajęcia prowadzą licencjonowani trenerzy i instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem m.in. w pracy z kadrą narodową.

Stałym klientom klubu oraz uczestnikom Małopolskiej Ligi Bilarda oferujemy atrakcyjne rabaty cenowe. U nas możesz kupić też profesjonalny sprzęt do gry oraz naprawić już zepsuty.

Jesteśmy na Facebooku www.facebook.com/tcfhub/.
Więcej informacji o promocjach i rabatach można uzyskać pod numerami tel. 604 169 069, 502 579
878.

Bilard ma długą i bogatą historię. Powstanie tej gry datuje się na XV wiek. Początkowo grało się na stole o wymiarach 1 do 2 ograniczonym bandami, z czasem wprowadzono łuzy, czyli dziury w stole. Od tej pory głównym celem rozgrywek było trafianie bilami do łuz.

Istnieje wiele gier bilardowych, których zasady różnią się rozmiarami stołu, liczbą używanych bil, ich oznaczeniami (np. kolorami) itp. Zazwyczaj w grze uczestniczą dwie osoby, rozgrywające bile na przemian, zwykle wykonując ruchy do popełnienia pierwszego błędu.

Najczęściej gra polega na wbijaniu bil do łuz, czyli określonych otworów w stole. Wygrywa ten, kto wbije wszystkie „swoje” bile oraz czarną bilę. Są jednak bilardy (np. karambol), w których stół nie ma łuz.

Najbardziej popularny jest bilard amerykański tzw. pool-billiards, występujący w aż 29 różnych odmianach, każda z nich posiada inne zasady gry.

Najpopularniejszy stół do gry w amerykańską odmianę 9’ ma wymiary 254x127 cm i posiada sześć łuz. Bile mają średnicę 57.2 mm.

Istnieją także m.in. bilardy angielskie, rosyjskie, czy francuskie, w których stosowane są odrębne reguły.

Stół

20 / godzinę
  • Od 9:00 do 17:00
  • Najtańsza opcja

Stół

30 / osobę
  • Od 17:00 do 01:00
  • Od piątku do soboty
  • Najpopularniejsza pora

Stół

25 / osobę
  • Od 17:00 do 01:00
  • Od niedzieli do czwartku