fbpx

TCF HUB opanowali bilardowi juniorzy 

Dodano: wtorek, Lipiec 9, 2019

Codziennie przez 10 dni klub TCF HUB zmienia się w salę szkoleniową dla juniorów z całej Polski. Młodzi ludzie trenują pod okiem mistrza Bogdana Włodkowskiego.

 

W tym roku Polski Związek Bilardowy wybrał Kraków i klub TCF HUB na obóz dla dzieci. Codziennie przez cztery godziny szesnaścioro młodych ludzi trenuje pod okiem Bogdana Włodkowskiego, wielokrotnego Mistrza Świata. Nad juniorami czuwa też Dariusz Kobacki , wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego i Andrzej Siejko, sędzia bilardowy, a na obozie wychowawca. 

Zawsze organizujemy obóz w innym, ciekawym mieście i zawsze z inspirującym trenerem, od którego uczestnicy obozu mogą się wiele nauczyć  – mówi Dariusz Kobacki i dodaje, ze w TCF HUB dzieci mają świetne warunki do trenowania, czyli spokojne miejsce i dobre stoły. W czasie zajęć młodzi ludzie doskonalą swoje umiejętności i podpatrują mistrza. – Codziennie pokazuję juniorom jeden trik bilardowy, ale taki który może im się przydać w grze – tłumaczy Bogdan Włodkowski.

Wbrew pozorom gra w bilard wymaga od zawodników dobrej kondycji fizycznej. Organizatorzy obozu zadbali także o to. – Po treningu zwiedzamy Kraków. Zawsze chodzimy pieszo, właśnie po to, aby wzmacniać kondycję – opowiada Andrzej Siejko.

To już piąta edycja obozu bilardowego. Do tej pory wzięło w nim udział ok. 3000 dzieci. Zajęcia dofinansowuje Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej.

 

Redaktor TCF HUB – BeataJezioro-Sowa