fbpx

TCF HUB Centrum Sportu i Integracji aktywizuje seniorów

Dodano: czwartek, Grudzień 5, 2019

34 seniorów podjęło wyzwanie i rozegrało Mikołajkowy Turniej w Bilard dla Seniorów. Wydarzenie zorganizował TCF HUB Centrum Sportu i Integracji razem z Urzędem Miasta Krakowa. Rywalizacja i radość – głównie o tych emocjach mówili uczestnicy turnieju.

Dopiero zacząłem grać. Dlaczego nie? Można zobaczyć innych ludzi, rozruszać się. Dodatkowo może się okazać, że coś więcej z tego będzie – mówi jeden z seniorów. – Dominuje to, że chce się wygrać. Bilard wyrabia celność oka, pewność ręki. To dobra zabawa. Mnie pasjonuje bilard. Bile nigdy nie układają się tak samo. To daje do myślenia. Jak uderzyć? Pod jakim kątem? Jest jak z szachami. Nie jest to wysiłkowe, więc dla osób, które nie są młode, jest to dobre. To dużo daje – dodaje z uśmiechem drugi.

Turniej otworzyła Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Polityki Senioralnej. Pani Pełnomocnik mówiła o tym, że takie inicjatywy są piękne i trzeba z nich korzystać. – Bilard jest sportem, który daje starszym osobom wiele korzyści – ćwiczy skupienie i koncentrację, a nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Daje szanse poznania nowych osób. Do tego dochodzi element rywalizacji. Bilard spełnia wszystkie wymogi do tego, żeby każda osoba, w każdym wieku, mogła ten sport uprawiać – przekonuje Tomasz Żybula, prezes TCF HUB Centrum Sportu i Integracji.

Seniorzy turniej potraktowali bardzo poważnie, regularnie przychodzili trenować do TCF HUB Centrum Sportu i Integracji. Zwyciężył Krzysztof Siudak przed Leszkiem Piłatem, a trzecie miejsce zajęli ex aequo Wiesław Starowicz i Zygmunt Górski. Na seniorów czekały atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzymał voucher dla 2 osób na dwudniowy pobyt w hotelu ze SPA w Lądku-Zdroju. 

– W naszym klubie jest 9 stołów bilardowych, które w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych są do dyspozycji seniorów. Można po prostu przyjść i sobie pograć. Mamy nadzieję, że w TCF HUB będą się dobrze czuli i będą wybierać TCF HUB jako miejsce ich spotkań i zabawy. – mówi Witold Ekielski, prezes stowarzyszenia TCF HUB – mówi Witold Ekielski, prezes stowarzyszenia TCF HUB, które ma pomóc osobom starszym rozwijać rozgrywki.

Mikołajkowy Turniej w Bilarda dla Seniorów to już druga edycja zawodów. Sukces pierwszych turniejów sprawił, że organizatorzy planują stałe rozgrywki. W przyszłym roku będzie więc jeszcze bardziej emocjonująco, ponieważ wystartuje Liga Seniorów w Bilard. Aby być stale w dobrej formie, seniorzy mogą trenować grę w bilard w TCF HUB Centrum Sportu i Integracji przy Al. 29 Listopada 94 od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00, za darmo.