fbpx

Szymon Kural z TCF HUB wygrywa EEBC Junior Cup na IV Międzynarodowym Festiwalu Bilardowym – Kielce 2019

Dodano: poniedziałek, Czerwiec 24, 2019

Młodzi zawodnicy z TCF HUB zagrali imponujące mecze w czasie EEBC Junior Cup na International Billiard Festival – Kielce 2019. Mistrzem zawodów został Szymon Kural.

Zawodnicy z TCF HUB: Szymon Kural, Szymon Błażej, Jakub Kowalczyk, Maciej Szybist i Miłosz Szybist rywalizowali z juniorami z 10 państw. W EEBC Junior Cup w 9-bil w pierwszym etapie zmagań zawodnicy TCF HUB rozegrali mecze z zagranicznymi rywalami. Przeciwników pokonali: Szymon Kural, Szymon Błażej i Jakub Kowalczyk. Maciejowi Szybistowi i Miłoszowi Szybistowi los nie sprzyjał. – Trzeba podkreślić, ze chłopcy grali dobrze, zabrakło im jednak doświadczenia. Myślę, że ten wyjazd zaprocentuje i wkrótce usłyszymy o nich dużo dobrego  – podkreśla Andrzej Siejko, trener.

W rywalizacji o awans do 1/16 turnieju los połączył Jakuba Kowalczyka z Szymonem Kuralem. Ten pojedynek wygrał Szymon i to właśnie on awansował. Kuba natomiast przegrał kolejny mecz i odpadł z turnieju. Po wygraniu kolejnych pojedynków do najlepszej ósemki awansowali Szymon Kural i Szymon Błażej. Tam niestety Szymon Błażej przegrał walkę o półfinał i odpadł z turnieju. Szymon Kural wygrał natomiast swoje mecze w ćwierćfinale i półfinale. W finale zawodnik TCF HUB stoczył zacięty pojedynek z Oskarem Jamolskim, kadrowiczem i zwycięzcą Junior Tour 2018. Szymon Kural zwyciężył ostatecznie 4:2 i tym samym wygrał cały turniej.

Szymon Błażej zajął piąte miejsce. Jakub Kowalczyk był 17-ty, a Maciej Szybist i Miłosz Szybist uplasowali się na 33. pozycji.

W turnieju Dynamic Billard Best of East – Polish 9-ball kategoria Open zagrali seniorzy: Tomasz Bąk, Piotr Kotowski i Andrzej Baliś oraz juniorzy: Szymon Kural, Szymon Błażej i Jakub Kowlaczyk. Pojedynki w grupie porannej zakończyły się awansem Tomasza Bąka, Szymona Błażeja oraz Jakuba Kowalczyka, który awansował z II miejsca. W popołudniowej turze Szymon Kural wygrał wszystkie mecze w swojej grupie i awansował do dalszych rozgrywek pucharowych z I miejsca. W fazie pucharowej przeciwnicy niestety okazali się lepsi. Tym samym zawodnicy TCF HUB zajęli 17 miejsce.