fbpx

Stowarzyszenie TCF HUB rozpoczyna działalność 

Dodano: czwartek, Grudzień 5, 2019

TCF HUB Centrum Sportu i Integracji powstało dwa lata temu. To czas rozwoju i sukcesów, których przykładem jest działająca w TCF HUB szkółka bilardowa dla juniorów. Jej wychowankowie odnoszą międzynarodowe sukcesy, z których największym do tej pory jest zdobycie Mistrzostwa Europy Juniorów przez Szymona Kurala. W Centrum regularnie odbywają się zawody w bilard, dart i piłkarzyki, ale to ciągle za mało dla osób, które aktywnie tu działają. O tym, dlaczego powstało Stowarzyszenie TCF HUB opowiada jego prezes Witold Ekielski.

Beata Jezioro-Sowa: Z czyjej inicjatywy powstało Stowarzyszenie?

Witold Ekielski: Grupa 7 osób blisko związanych z TCF HUB, m.in. Tomasz Żybula, Piotr Cepil, Andrzej Siejko, Marcin Krasnodębki i ja, postanowiła założyć Stowarzyszenie TCF HUB. Chcemy w ten sposób rozwijać i usprawniać działania realizowane przez TCF HUB Centrum Sportu i Integracji.

BJS: Jakie to działania?

WE: Po pierwsze, chcemy stworzyć lepsze warunki dla organizacji ligi bilardowej. Po drugie, Stowarzyszenie będzie prowadziło różnego rodzaju zajęcia, głównie nauki gry w bilard dla dzieci. Mam tu na myśli szkółki i półkolonie. Trzeci obszar, którym zajmie się Stowarzyszenie to organizacja czasu wolnego dla seniorów, szczególnie dla panów. Wiemy, że właśnie ta grupa potrzebuje aktywizacji sportowej, a TCF HUB udostępnia seniorom stoły do gry w bilard codziennie w godzinach przedpołudniowych.

BJS: Czy powstanie zatem bilardowa liga seniorów?

WE: Bardzo chcemy, aby taka liga powstała i prowadzimy działania w tym kierunku. Od stycznia 2020r. ruszamy z zajęciami dla seniorów, a od marca będzie działało Centrum Aktywności Seniorów w TCF HUB, a to oznacza, że od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie, będziemy organizować zajęcia dla seniorów, czyli grę w bilard, dart i piłkarzyki dla ok. 70 osób.

BJS: W jaki sposób Stowarzyszenie pomoże w stworzeniu lepszych warunków dla organizacji ligi bilardowej?

WE: Zawodnicy, którzy grają w lidze, jeśli tylko wyrażą taką wolę, staną się członkami wspierającymi Stowarzyszenia. Jako członkowie będą płacić składki, ale dzięki temu będą mieli prawo do współdecydowania o rozgrywkach. 

BJS: Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała, Beata Jezioro-Sowa, redaktor TCF HUB