fbpx

Polski pojedynek w European Tour

Dodano: poniedziałek, Lipiec 1, 2019

Danish Darts Open 2019 był wyjątkowy dla polskich kibiców. Po raz pierwszy w serii European Tour nasz kraj miał aż dwóch zawodników: Krzysztofa Kciuka, zwycięzcę kwalifikacji dla darterów z Europy Wschodniej, oraz Krzysztofa Ratajskiego, najwyżej notowanego polskiego dartera (nr 37 w rankingu PDC).

Obydwaj zawodnicy reprezentowali Polskę już na podobnym europejskim turnieju 10 lat temu. Od tamtej pory nasz kraj nigdy nie miał dwóch reprezentantów w zawodach podobnej rangi. Traf chciał, że Krzysztof Kciuk, związany z krakowskim klubem TCF HUB, i Krzysztof Ratajski spotkali się już w pierwszym pojedynku. Szybko na prowadzenie wysunął się bardziej doświadczony i będący ostatnio w świetnej formie Krzysztof Ratajski, ale Krzysztof Kciuk robił wszystko, aby odrobić straty. Ten pierwszy jednak nie dał się dogonić i ostatecznie wygrał z Kciukiem 6:3.

Zwycięstwo w kwalifikacjach dla zawodników z Europy Wschodniej i udział w European Tour to jednak duży sukces i bardzo cenne doświadczenie dla Kciuka. Popularny „The Thumb” to wielokrotny Mistrz Polski i miejmy nadzieję, że wkrótce ponownie zobaczymy go w zawodach z cyklu European Tour. A w każdy wtorek o godz. 19 Krzysztof Kciuk prowadzi cykliczną szkółkę darta w TCF HUB, szukając kolejnych polskich talentów w tej dyscyplinie.