fbpx

Pierwsza w Polsce Liga Seniorów w Bilarda zainicjowana

Turniej Seniorów

Dodano: wtorek, Wrzesień 3, 2019

Rywalizacja, napięcie i radość z każdego zdobytego punku. Takie emocje towarzyszyły uczestnikom I Otwartego Turnieju w Bilarda i Tenisa Stołowego dla Seniorów. To wyjątkowy turniej, ponieważ zainicjował powstanie pierwszej w Polsce Ligi Seniorów w Bilarda.

 

Przed rozpoczęciem turnieju pokaz trików bilardowych wykonał Bogdan Wołkowski, ambasador turnieju oraz wielokrotny Mistrz Świata w trikach snookerowych i pool-bilardowych, dwukrotny Mistrz Świata i Europy w trikach artystycznych. Siedmiokrotny Mistrz Polski. Bogdan Wołkowski jest nie tylko wykonawcą, ale również twórcą wielu zagrań. Oprócz pokazu trików, Bogdan Wołkowski udzielił uczestnikom zawodów wielu przydatnych rad. – Najważniejsze jest to, aby umieć bawić się bilardem. Wtedy wszystko lepiej wychodzi i jest łatwiejsze – przekonuje Bogdan Wołkowski.

Warunek wzięcia udziału w zawodach był tylko jeden – skończone 60 lat. Turniej został rozegrany w kategorii amator, więc duże doświadczenie w grze w bilard lub tenis stołowy nie było konieczne. – W tym roku pierwszy raz uderzyłem w bilę i połknąłem bakcyla – mówi Wiesław Stawowicz, uczestnik turnieju bilardowego. Andrzej Siejko, dyrektor turnieju, dodaje: – Choć turniej w tenisa stołowego był rozgrywany w kategorii amatorskiej, to poziom zawodników był wysoki. Uczestnicy pokazali się z jak najlepszej strony, a pojedynki były zacięte.

Tomasz Żybula, prezes TCF HUB Centrum Sportu, jest bardzo zadowolony z przebiegu imprezy. – W przyszłym roku ruszą regularne rozgrywki, ponieważ wystartuje pierwsza w Polsce Liga Seniorów w Bilarda. Dla wszystkich seniorów, którzy chcieliby przed jej rozpoczęciem potrenować, przygotowaliśmy pakiet darmowych zajęć – opowiada Tomasz Żybula.

W turnieju bilardowym najlepszy okazał się Leszek Piłat, drugie miejsce zajął Andrzej Stefanik. Na podium stanęli też Ryszard Bujak i January Witkowski, którzy zajęli ex aequo trzecie miejsce.

Na najwyższym stopniu podium w zawodach w tenisa stołowego stanął Jerzy Kazimierczyk, drugie miejsce wywalczył Ireneusz Leszczyński, a trzecie Krzysztof Krajewski i Włodzimierz Świątek.

Dla kibiców TCF HUB centrum Sportu zorganizował prelekcje pt.: Odżywianie, nawadnianie i aktywność fizyczna w wieku senioralnym – wygłosił ją prof. nadzw. dr. hab. nauk kultury fizycznej Dariusz Mucha. Była także prezentacja Karty Seniora i pokaz iluzjonisty Michała Kulika.

Pomysłodawcą i współorganizatorem zawodów był klub TCF HUB Centrum Sportu.