TCF HUB

Telefon

Lokalizacja

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek od 9.00 do 01.00

Sobota - Niedziela od 15.00 do 01.00

Zadzwoń.

+48 516 171 496

Centrum Kultury Mongolii w Krakowie

 

Centrum Kultury Mongolii w Krakowie

W siedzibie TCF HUB działa Centrum Kultury Mongolii przy Konsulacie Mongolii w Krakowie. Centrum założone zostało 26 października 2017 roku. W stolicy Małopolski przebywa obecnie około 100 Mongołów, którzy chętnie integrują się z Polakami, a to miejsce stwarza im do takiej integracji świetne warunki. Głównie są to studenci wyspecjalizowanych kierunków takich jak górnictwo, budownictwo, czy prawo.

W Centrum Kultury Mongołowie mogą organizować spotkania tematyczne, świąteczne, grać w różne gry i zabawy oraz po prostu miło spędzić czas.

Organizowane są także różnego rodzaju wystawy, galerie, występy teatralne i muzyczne. Centrum Kultury ściśle współpracuje z  Konsulatem Honorowym Mongolii w Krakowie oraz Ambasadą Mongolii w RP. Jeszcze na ten rok zaplanowane są ciekawe projekty mające na celu przybliżenie Polakom historii i kultury Mongolii.

Tsakhir Urtnasan – Konsul Honorowa Mongolii w Krakowie oraz Tomasz Żybula – Dyrektor Centrum Kultury Mongolii w Krakowie – podpisanie aktu powołania Centrum Kultury Mongolii

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Centrum Mongolii”]

W sierpniu tego roku do ogródka letniego TCF HUB trafiła oryginalna mongolska Jurta. Tamtejszej ludności służy od wieków jako miejsce do zamieszkania, podkreśla jednocześnie wolność i niezależność obywateli. Jurtę z Mongolii zakupił Prezes TCF Tomasz Żybula, przywieziona została ze stolicy tego kraju Ułan Batoru. Ma 6 metrów średnicy i 42 metry kwadratowe powierzchni. To niewątpliwie duża atrakcja, która służyć będzie w najbliższym czasie m.in. spotkaniom integracyjnym oraz konferencjom.