fbpx

Kto zostanie Klubowym Mistrzem Polski w futbolu stołowym?

Dodano: piątek, Listopad 8, 2019

Ponad 120 najlepszych zawodników z całego kraju przyjedzie do Krakowa na Klubowe Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym, czyli popularnych piłkarzykach. Impreza odbędzie się 9-10 listopada w TCF HUB Centrum Sportu i Integracji przy Al. 29 Listopada 94.

Piłkarzyki zna niemal każdy, ale mało kto wie, że w tej dyscyplinie są rozgrywane mistrzostwa Polski i świata, a Polska jest aktualnie notowana w światowym rankingu na 14. pozycji, czyli wyżej niż nasi reprezentanci w piłce nożnej. W Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w TCF HUB Centrum Sportu i Integracji, weźmie udział 10 drużyn męskich i 4 kobiece. – Piłkarzyki, obok bilardu i darta, są jedną z trzech dyscyplin, w których specjalizuje się nasz klub. Jesteśmy doskonale przygotowani do organizacji imprezy rangi mistrzowskiej. Zawodnicy i zawodniczki będą grać na 10 stołach renomowanej marki Leonhart, model Pro Tournament, z homologacją Międzynarodowej Federacji Futbolu Stołowego – opowiada Tomasz Żybula, prezes TCF HUB Centrum Sportu i Integracji.

Faworytami imprezy są reprezentanci i reprezentantki Toruńskiego Klubu Futbolu Stołowego, którzy bronią tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku. Pozostałe drużyny też prezentują wysoki poziom, więc rywalizacja będzie z pewnością zacięta. Medalowe ambicje ma też Krakowski Klub Piłki Stołowej, który wystawia dwie drużyny męskie. – Futbol stołowy to sport wymagający świetnej techniki, precyzji i refleksu. Aby grać na poziomie pozwalającym na rywalizację z najlepszymi w Polsce trzeba trenować kilka razy w tygodniu przez kilka lat – tłumaczy Mirosław Kielar z Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej. – Mam nadzieję, że na swoim terenie zaprezentujemy się na wysokim poziomie i powalczymy o czołowe miejsca – dodaje.

W Mistrzostwach wezmą udział głównie kluby w większych miast Polski – Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Torunia i Chorzowa. Ciekawostką jest jednak udział w turnieju męskiej drużyny Śmieszkowskiego Klubu Piłki Stołowej. Licząca ok. 500 mieszkańców malownicza miejscowość w województwie lubuskim wystawi 9-osobową drużynę, w tym 7 juniorów. Pasjonaci futbolu stołowego ze Śmieszkowa trenują na co dzień w lokalnym domu kultury i własnymi siłami i środkami rozwijają swój klub, a ich dotychczasowe wyniki potwierdzają ambicje do rywalizacji z czołowymi drużynami w Polsce.

Organizatorem imprezy jest Krakowski Klub Piłki Stołowej wraz z gospodarzem turnieju, czyli TCF HUB Centrum Sportu i Integracji. Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku organizatora. Każdy może przyjść w najbliższą sobotę i niedzielę do TCF HUB i zobaczyć grę najlepszych futbolistów stołowych w Polsce. Natomiast w piątek poprzedzający mistrzostwa odbędzie się otwarty turniej par losowych. Dzięki losowaniu słabsi zawodnicy mogą zagrać z najlepszymi w kraju.  Zapraszamy do kibicowania.