fbpx

Małopolska Liga Bilardowa

 

Małopolska Liga Bilardowa to rozgrywki, które z każdym miesiącem zyskują na prestiżu i popularności. MLB składa się z czterech lig: Ekstraligi, I ligi, II ligi i III ligi. Obowiązuje system awansów i spadków. Każdy nowy zawodnik zgłaszający się do MLB  startuje od najniższej ligi. Turnieje MLB rozgrywane są w TCF HUB w jedną niedzielę każdego miesiąca, a każdy sezon rozgrywany jest w trzy miesiące. W każdym roku kalendarzowym zawodnicy mogą rywalizować w czterech trzymiesięcznych edycjach.

Rozgrywki Ekstraligi składają się z jednej najlepszej aktualnie grupy zawodników, rozgrywki I i II ligi z dwóch grup, a III ligi z czterech grup. W każdej grupie jest 7-8 zawodników. W trwającym trzy miesiące sezonie regulamin przewiduje mecz każdy z każdym.

W dwóch najwyższych dywizjach zawodnicy grają w dwie odmiany bilarda, w klasyczną „8” oraz w „10”. Dwie pozostałe ligi grają jedynie w „8”. Rozgrywki ligowe trwają trzy miesiące. Dyrektorem ligi jest Piotr Cepil.

Rozgrywkom ligowym współtowarzyszy cykl turniejów ligowych, które rozgrywane są raz w miesiącu i dzielą się na dwie kategorie. Kategoria ‘Open’, w której wziąć udział może każdy chętny ligowiec oraz osoby spoza ligi. Ta kategoria dedykowana jest głównie ekstraligowcom oraz zawodnikom pierwszej ligi. Zawody rozpoczynają się o godzinie 14:00 w wybraną niedzielę miesiąca. Turniej stoi na wysokim poziomie. Drugim turniejem, rozgrywanym w ten sam dzień (start godzina 11:00), jest turniej zamknięty, dedykowany dla zawodników drugiej oraz trzeciej ligi. Za udział w każdym z turniejów zawodnicy ligowi otrzymują dodatkowe punkty do klasyfikacji końcowej.

Osoby, które chcą zacząć grę w MLB mogą skorzystać z bezpłatnej lekcji nauki gry w bilard, zostaną też odpowiednio przygotowane do rozgrywek. Opłata wpisowa na jeden sezon to 300 zł. Co ważne za tą kwotę każdy zawodnik bez dodatkowych opłat może skorzystać z gry w bilard w TCF HUB w każdy dowolny dzień. Uczestnicy Małopolskiej Ligi Bilardowej mogą także skorzystać ze specjalnego rabatu na zakup sprzętu.

Dodatkowych informacji o rozgrywkach udziela dyrektor MLB Piotr Cepil, kontakt tel: 502 579 878 oraz menager TCF HUB Marcin Krasnodębski, tel: 604 169 069.

Małopolska Liga Bilardowa posiada także swoją stronę na Facebooku www.facebook.com/Malopolska-Liga-Bilardowa